Vždyť musíš být šťastná! Cvičíš přece jógu.

Valí se to na nás ze všech stran. Být šťastní a pozitivní. Žít šťastný život. Štěstí je nutnost. Kdo není šťastný, selhává. Smutek? Není povolen! A slabost? Ta už vůbec ne!

Tlak na výkon je čím dál větší. Úspěch v práci, úspěch doma, úspěch všude, kam se podíváš. Čistý dům, usměvavé děti, snové dovolené. Šťastní domácí mazlíčci. Šťastné i odpadkové koše. Bezchybnost. Zářivost. STERILITA.

Žijeme na sítích a jsme doslova bombardováni dokonalými životy. Všechno je jako ze žurnálu. Neúspěch se nepromíjí. Obyčejnost se nenosí.

Jenže my JSME v jádru zcela obyčejní. Lidští. Občas nahoře a občas dole. Zlobíme se, pláčeme, jásáme, skáčeme, křičíme, mlčíme, smutníme, milujeme…

A říkáme si, že takhle by to být nemělo, že bychom měli být přece pořád šťastní. Vždyť ostatní jsou! A my všichni tak moc chceme to štěstí z fotek, a to nejlépe hned.

Sociální sítě zcela pokřivily náš reálný pohled na život. Pokřivily i obraz jógy. A tak tady máme pro všechny nešťastníky jasnou spásu – JÓGU.

Jóga vás zaručeně dovede ke štěstí. Jóga vás zbaví všech problémů. Jóga je všelékem. Anebo ne?

Jóga NENÍ instantním návodem na štěstí. Cílem jógy totiž VŮBEC NENÍ ŠTĚSTÍ.

Štěstí je vlastně dost energeticky náročný stav. A to trvalé je jen chiméra, přelud. Není dosažitelné. Není ani žádoucí.

Cílem jógy je jednota, propojení, vyrovnanost, mír… Cílem jógy je cesta k sobě.

A tam, hluboko uvnitř, jsou sice i všechny naše strachy a bolesti, všechny zapomenuté emoce, ale je tam také naprostý klid. Ticho. Láska. Nekonečnost. JE TAM KLÍČ KE VŠEMU. JSOU TAM ODPOVĚDI NA VŠECHNY NAŠE OTÁZKY.

Nebudu vám slibovat, že jóga z vás udělá permanentně šťastné bytosti a nebudu vám ani tvrdit, že já jsem stále šťastná. Co vám ale slíbit mohu, je, že vás jóga nenechá stejnými. Že vás dovede až na dřeň. Že vás dovede k pravdivosti a upřímnosti.

Je jen na vás, pro který její obraz se rozhodnete…

S láskou a pokorou, Tereza

Učím jógu tak, aby nebolela, ale od bolesti pomáhala. Funkčně a jednoduše :) Více o mně se můžete dočíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů